Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekiminde başlıca iki yöntem kullanılmaktadır. FUT yönteminde, ense bölgesinden cerrahi kesi ile alınan saçlı doku greftlere ayrılarak saçsız alana nakledilmektedir. FUE yöntemi ise saç kökleri dökülmemeye kodlanmış olan ense bölgesinde FUE motoru ile tek tek alınarak saçsız alana nakledilmektedir.

Saç ekimi, lokal anestezi altında uygulanmakta ve ekilecek kök sayısına göre yaklaşık 5-7 saat sürmektedir. FUE yönteminde cerrahi bir kesi olmadığı için iyileşme hızlı olmakta ve saç ekimi sonrası süreç daha konforlu geçmektedir. Saç ekiminden yaklaşık 3 ay sonra yeni saçlarınızı görmeye başlayacaksınız. 1 yıl sonra saçlarınız arzuladığınız şeklini alacaktır. Saç ekiminde kullanılan FUE yöntemi tekniğin adıdır. Her yerde uygulanan saç ekimi aynı standartlarda değildir. FUE yönteminde saç ekimi esnasında uygulanan PRP tedavisi desteği ve saç ekimi sonrasında verilen Saç Mezoterapisi tedavisi ile daha sağlıklı sonuçlar elde edilmektedir.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon

Bu site, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Bu bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz.