Saç dökülmesi, saç köklerinin  yeteri miktarda beslenmemesi sonucu saçın zayıflayıp uzamasının gecikmesi ve en son tamamen durması sonucu oluşan bir durumdur. Bunun temel nedenleri yer çekiminin etkisiyle kanın saçın uç bölgelerinde dolaşımını tamamlamaması, stres, dengesiz beslenme ve bazen de genetik durumlar olabilmektedir.

Peki Bunu Durdurmak Mümkün mü?

PRP ve Mezoterapi ile mümkün. PRP (Platelet Rich Plasma), kişiden alınan yaklaşık 10 cc kanın özel tüplerle santrifüj edilip plateletlerini (trombosit) ayrıştırılıp trombositin direkt saçların zayıf olduğu dokulara enjekte edilmesi işlemidir. Bu plazma saç köklerini besler ve saçın daha canlı, daha dik ve hızlı çıkmasını sağlar. Yani tamamen kendi kanından alınan bir plazma olduğu için alerjik veya yan etki oluşabilecek hiç bir durum söz konusu değildir. Ortalama 4-6 seans sonucu gözle görülür tatmin edici sonuçlar alınabilmektedir. Mezoterapi ise saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin orta deri tabakasına enjekte edilmesi işlemidir. PRP ile birlkite uygulandığında daha hızlı ve daha etkili sonuçlar alınır. Saçlar eğer tamamen döküldüyse ve üzerinden uzun bir zaman geçtiyse muhtemelen PRP ve Mezoterapi tedavileri fayda sağlamayacaktır. Bu durumda saç ekiminin yapılması gerekmektedir. Uzman doktorlarımız  saçınızı kontrolden geçirdikten sonra uygun yönlendirmeleri yapabilmektedir. Ama saçlar zayıflamış, seyrelmiş ve tamamen kel olmadıysa PRP ve Mezoterapi en etkili, en pratik, en masrafsız yöntem olabilmektedir.

Eğer saçınızın belli bi kısmı seyreldiyse, zayıfladıysa veya uzaması yavaşladıysa geç kalmadan bu tedaviyi edinin. Hemen ücretsiz kontrol ve danışmanlık için randevu talep edin. (İletişim Formu)

Aşağıda tam dökülmemiş yanlız dökülmek üzere olan bir saçın 6 seanslık bir tedavi sonucu görebilirsiniz.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon

Bu site, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.Bu bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz.